Menüü

Tarbijamärgis "Siin on COVID-19 turvaline"

COVID-19 viirus on olnud väga muutlik ning pannud paljusid reisijaid otsima täiendavat kindlustunnet teenusepakkujatelt. 2020. aastal kinnitas rühm Pärnu turismiettevõtjaid oma pühendumist viirust vältivatele meetmetele. Algatus laienes üle Eesti ning täna on kasutusel ühtse visuaaliga märgis:

Märgisega liitunud ettevõte kinnitab, et järgitakse oma tegutsemisvaldkonnale kehtestatud Vabariigi Valitsuse korraldusi ja Terviseameti juhiseid COVID-19 leviku tõkestamiseks, hoitakse end nende järgimiseks infoga pidevalt kursis ning aidatakse külastajatel täita kohapeal viiruse vältimise reegleid.

 

Märgise eesmärk ja sisu

Märgis toimib koostöös, nii ettevõtja kui ka kliendi panusega: ettevõtja pakub turvalist teenust, klient peab omalt poolt lugu pidama ettevõtte võetud kohustustest, teistest klientidest ja iseenese tervisest; samuti annab teenuse tarbija kõige vahetumat tagasisidet, kas kiites või osutades puudustele, mida ettevõte saaks paremini teha. Kõik ettevõtted, kes on liitunud selle märgisega, on vastavalt märgistatud ka puhkaeestis.ee / visitestonia.com andmebaasis.

Märgise eesmärk on aidata kaasa külastajates turvatunde loomisele ja turismi kiiremale taastumisele.

 

Kes saavad märgist taotleda?

Märgist saavad taotleda kõik vastutustundlikud majutus- ja toitlustusasutused, muuseumid ja turismiatraktsioonid, konverentsi- ja seminaripaigad ning sündmused, mis järgivad COVID-19 leviku tõkestamise nõudeid ja lähtuvad valitsuse korraldustest ja terviseameti juhistest ning hoiavad end muutuva viirusolukorra ja nõuetega kursis.

 

Kuidas taotleda?

Ettevõte kinnitab viirust vältivate abinõude täitmist ja taotleb märgist kohalikult turismipiirkonnalt. EASi turismiarenduskeskusel on koordineeriv roll, pakkudes ühtseid kriteeriume ja turundusabi.

Märgisega liitumiseks tuleb täita liitumisankeet, millega teenusepakkuja kinnitab, et järgib kõiki Eesti Vabariigis COVID-19 leviku takistamiseks kehtivaid reegleid, et tagada nii töötajate kui ka klientide turvalisus. 

ANKEET Valga ja Otepää valla ettevõtetele

ANKEET Tõrva valla ettevõtetele

Märgisega liitumiseks peab teenusepakkuja kuvama märgise logo ja märgise lubadust oma veebilehel, sotsiaalmeedias Facebookis ja teenusepakkumise asukohas. Täpsemad juhised märgise kuvamise kohta leiab Puhkaeestis kodulehelt.

Tarbijamärgise kriteeriumid on ühtsed üle Eesti ja seda koordineerib Visit Estonia.

Valgamaal koordineerib liitumist märgisega SA Valgamaa Arenguagentuur, kontaksisikuteks Justina Greblikaite (Tõrva ja Mulgi vald), telefon +372 5023373, e-post justina@valgamaa.ee ja Alice Konsberg (Valga ja Otepää vald), telefon +372 5898 3995, e-post alice.konsberg@valgamaa.ee.