Menüü

Blogi

Metsatu turismitalu - ideaalne aja mahavõtmise koht

Otepääst vaid pooleteise kilomeetri kaugusel peidab end laante ja kuplite vahel Metsatu turismitalu, mis meenutab oma rustikaalsuses pigem Jack Londonlikku maailma.

 

Fotod: Elin-Saskia Silm

Metsatu turismitalu nimes on väike vastuolu - kuigi talu nimi vihjab metsa puudumisele, on tegelikkus vastupidine. Talusüdame ümber laotub 60 ha suurune kinnistu mahepõldude ja põlismetsadega, mis koos klassikalise Lõuna-Tartumaa talusüdamega jätavad mulje nagu oleks siin aeg peatunud.

Kuid see pole veel kõik. Mätaskatustega hooned ning maakivist laotud jõulised müürid vihjavad siin hoopis millelegi muule kui klassikalisele Eesti talule ja ei eksi need, kes tunnevad ära Jack Londonliku maailma.

Sestap pole ka ime, et pererahva Piret ja Ivo Meisneri eluase kannab nime Valgekihv ning valgekihv kaunistab ka maja kaminasimsi.

Ideaalne koht aja mahavõtmiseks

Nii ongi Metsatu ideaalne koht aja mahavõtmiseks. Kuigi Otepää-Tartu maanteelt kulub talusüdameni jõudmiseks vaid viiv, jõuab selle ajaga tiheda liiklusega teel hoopis maailma, kus on ajal hoopis teine kulg.

Alustame külalistemajast, mis kannab esmapilgul kummalist nime Valge elevant. Talu peremees Ivo Meisner jagas lahkelt nime saamislugu. Metsatu jõudis Ivo ellu aastaid tagasi, kui ta otsis Otepää ümbruskonnas kohta, kus Tartu maratonidel osalemise ajal saaks ööbida. Ükski koht ei sobinud ja kui lõpuks soostus maakler näitama ühte talu, kus osa hooneid oli juba kokku kukkunud, ei näinud Ivo tol hetkel mitte räämas talusüdant, vaid suurt puhkekompleksi.

Paraku tegi elu viimase majanduskriisi ajal korrektuurid ja esialgsetest plaanidest ei saanud asja ning Ivo hakkas talusüdant taastama.

Vana talli taastades pidi sellest tulema töökoda, kuid lõpptulemus oli nii uhke, et pererahvas otsustas hakata seal hoopis majutust pakkuma. Kuid raha, tööd ja vaeva on läinud kahekordse imposantse hoone taastamisse omajagu, mistõttu kutsub pererahvas seda naljaga pooleks Valgeks elevandiks, kes on teadupärast lihtsalt ilus ja ei too midagi sisse.

Kuid Metsatul ei saa pelgalt nautida mõnusat puhkust külalistemajas. Turismitalu ümbritsevad matkarajad, talvel saab seiklema minna suuskadega ning suvist leitsakut leevendada väikeses järvesilmas.

Talule kuuluvates metsades kasvab ohtralt kaski ja vahtraid, millest pererahvas korjab mahla ning keedab sellest siirupit. Talu perenaine Piret Meisner pakkus huvilistele võimalust saada osa vahtra- või kasemahlast siirupi keetmisest. Kusjuures Metsatul tehakse seda samamoodi nagu pioneerid oma ajal Põhja-Ameerika põlislaantes. Muide - Metsatul on peetud isegi magusmaisi festivali, kus lauldi ja tantsiti ning keedeti Metsatul kasvanud maisitõlvikuid.

Võimalusi aktiivselt puhata on Metsatul veelgi - tuleb lihtsalt võtta pererahvaga ühendust ja anda oma soovidest teada!
Turismitalu tegemiste kohta saab rohkem infot kodulehel