Menüü


Tulevased sündmused

Sündmusi ei ole.
Valga kino
Tõrva kino

Tulevased sündmusedVaikse Muusika Õhtu Siim Kartau ja Sulo Kiivit

11. oktoober 2019 Kell 19:00 
Otepää Kultuuriruum
Asukoht: Otepää,

11.oktoobril kell 19.00 Otepää kultuurimaja galeriis
Vaikse Muusika Õhtu koos kitarriduo Siim Kartau ja Sulo Kiivitiga.
Joome tassike teed/kohvi, kuulame mõnusat muusikat ning vestame juttu.
Avatud Kohvik
TASUTA

Siim Kartau & Sulo Kiivit alustasid koostööd kitarriduona 2015. aasta kevadel. Nende aastate jooksul on nad esinenud paljudes Eesti paikades, korraldanud kontsertsarju koostöös Eesti Interpreetide Liiduga ja astunud üles ka kohaliku kitarrifestivali, Fiesta de la Guitarra, raames. Nende repertuaaris kõlab muusikat erinevatest ajastutest ja stiilidest. Esitatud on teoseid Manuel de Falla, Astor Piazzolla, Marcelo Coronel-i, Augustin Barrios-Mangoré, Paulo Bellinati, Carlo Domeniconi, John Dowland-i jpt. välismaa heliloojate sulest. Teiste seas on esitatud ka muusikat Eesti heliloojate - sealhulgas René Eespere, Arvo Pärdi, Tõnu Kõrvitsa ja Veljo Värki - loomingust. Duona on nad ennast täiendanud näiteks Gerhard Reichenbach-i, Per Pålsson-i, Jesper Sivebæk-i, Antonio Duro, Heiki Mätliku ja Robert Staaki meistriklassides. Lisaks on kitarriduo salvestanud mitmeid muusikavideosid ja astunud korduvalt üles Klassikaraadio otseeetris.

Siim Kartau alustas oma kitarriõpinguid Peep Petersoni kitarriklassis Otepää Muusikakoolis, peale mida astus ta H. Elleri nimelisse Tartu Muusikakooli, kus tema õpetajateks olid Kuldar Kudu , Aleksander Vinitski ja Jelena Ossipova. Ta lõpetas aastal 2013 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe klassikalise kitarri erialal, Heiki Mätliku kitarriklassis. Lisaks on ta ennast vahetusõpilasena täiendanud Hispaanias, Granadas asuvas Victoria Eugenia nim. Konservatooriumis, Gloria Medina Luque juhendamisel. 2018. aastal omandas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias magistrikraadi klassikalise kitarri erialal. Hetkel töötab Siim Saku Muusikakoolis kitarriõpetajana. Siim on osalenud ka meistriklassides mitmete tuntud kitarristidega, sealhulgas Miguel Angel Jiménez, Sven Lundestad, Arturo Tallini, Remi Bouchér, Johan Fostier, Frederik Munk Larsen, Gerhard Reichenbach, Jesper Sivebæk ja Eduardo Fernandez. Ta tegeleb aktiivselt nii soolo- kui kammermuusikuna ning on salvestanud Eesti Rahvusrinhääligu, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Eesti Klassikaraadio stuudiotes.

Sulo Kiivit on lõetanud klassikalise kitarri ja muusikapedagoogika eriala Taani Kuninglikus Muusikaakadeemias, kus lõpetas 2014. aastal magistriõppe Frederik Munk Larseni juhendamisel. Lisaks Taanile on ta ennast täiendanud ka vahetusõpilasena Hispaanias, Conservatorio Superior de Musica de Sevillas prof. Antonio Duro juures. Ta on osalenud ka meistriklassides paljude tuntud kitarristidega, sealhulgas Roberto Aussell, Hopkinson Smith, Viggo Mangor, Marco Socias, Morten Skott, Alexander Vinitsky, Anastasia Bardina, Jügen Ruck, Petri Kumela, Luis Zea, Carlos Bonell, Heiki Mätlik, Nigel North, Pavel Steidl, Michael Tröster, Erling Möldrup ja Alex Carrobe. Lisaks õppetööle on ta esinenud üle terve Euroopa nii klassikalise kitarristi, kui rütmimuusikuna. Hetkel töötab Sulo Kiivit kitarriõpetajana Tallinna Muusikakeskkoolis ja Rae Huvialakoolis.

Valga Külastuskeskus
Kesk 11, Valga
+372 766 1699

E - R 10 - 16
L - P  SULETUD!

Otepää turismiinfokeskus
Tartu mnt 1, Otepää
+372 766 1200

AJUTISELT SULETUD!

Tõrva turismiinfopunkt
Valga mnt 1, Tõrva
+372 766 3300, +372 5609 2215

T- L 10 - 15
E, P  SULETUD!

Valka turismiinfo büroo
Rigas 22, Valka Läti Vabariik
+371 6472 5522, +371 2544 6602

T - L 9 - 17
E, P -  SULETUD!