Menüü

Blogi

Wagenküll lossispaa - luksuslik nauding iidsete võlvkaarte all

Taagepera ehk saksakeelse nimega Wagenkülli lossist on võimatu mööda sõita. Juba kaugelt paistavad kätte kunagise mõisasüdame siiani imposantsed majandushooned ning lossipargi põlispuude vahelt paistab lossi firmamärk - süngelt võimas lossitorn. Siin see on - lossispaa Wagenküll, mis peidab oma iidsete võlvide all Lõuna-Eesti vaieldamatult üht luksuslikumat spaad.

 

Fotod: Elin-Saskia Silm

Taagepera lossi teavad Eestis tõenäoliselt paljud. On ju tegemist ühe ägedama mõisahoonega Eestis, mis on siiani säilitanud ka oma algupära. Me ei tea, mis mõtted olid lossi viimase omaniku Hugo von Stryki peas, kui ta tellis Riia nimekalt arhitektilt Otto Wildault just sellise juugendliku lossi, mis ausalt öeldes paistab pimedamal ajal vana liigirikka mõisapargi keskel isegi sünge.

Lossi, mis valmis I maailmasõja alguseks, on tormiline 20. sajand siiski säästnud. Kuigi Vabadussõjas sai peahoone kannatada, oli mõis pärast seda heades kätes, kuna sinna rajati kopsusanatoorium, mille jaoks valmis mõisaparki 1930. aastate lõpus ka Alar Kotli projekti järgi uus funktsionalistlikus stiilis sanatooriumihoone.

Kunagine sanatooriumihoone, mida lossis kutsutakse praegu Pargimajaks, lisab väärikale lossile 30ndate elegantsi ning toob lossiparki arhitektuurilist elevust.

Wagenküll hotelli toad asuvadki nii lossis kui ka Pargimajas ning lossi tubades olles saab siiani aimu, kuidas elas parunipere enam kui sada aastat tagasi. Luksulikes tubades on järgitud ajastu vaimu - tubade sisustuse iseloomustamiseks sobib sõnapaar ajatut elegants. Muide, lossis saab ööbida ka paruni endises töötoas või parunessi magamistoas, mille rõdul kunagi paruness vesipiipu popsutas ja kus avaneb imeline vaade lossipargile.

Seintel on säilinud samad puupaneelid, nagu Wildau need kunagi projekteeris ning isegi tubade asetus on sama nagu lossis algselt oli. Lossis on alles ka kunagised ahjud ja kaminad, seega pole vaja palju pingutada, et mõelda ennast sajandi tagusesse aega.

Pargimajas leiab seevastu 30ndatele omast kergust ja elegantsi ja kui lasta fantaasial lennata, siis pole raske sinna vaimusilmas manada näiteks Raimond Valgret esitamas oma armastatule Alice Feillet’le kuulsat “Muinaslugu muusikas”.

Wagenküll sobib suurepäraselt romantika otsijatele ja neile on hotell kokku pannud ka erinevad paketid, nagu näiteks Armastuse assortii, Kosimispakett, Wagenkülli suveromanss jne. Kindlasti leiab igaüks sealt midagi põnevat.

Wagenkülli loss on ideaalne koht aja mahavõtmiseks - loodusesõprade jaoks on Taagepera tõeline maiuspala, kuna vaatamisväärsused nagu Taagepera matkarada ja Teringi matkarada jäävad vaid kiviviske kaugusele ja lossi külje all tegutsev Loodusturism OÜ pakub Õhne jõel kanuu-, süstamatku ning matkasid Taagepera lähiümbruses tõukeratastel.

Lossikeldri saladus - spaa

Lossi kõige populaarsem osa on aga peidus lossi võlvkaartega keldris, kus asub lossispaa, mis on maa-aluse käigu kaudu ühendatud Pargimajaga.

Lossispaa on sarnaselt lossile endale kuidagi salapärane. Mõisakeldri võlvitud lagedega soppidesse on peidetud erinevad saunad ja hoolitsused. Nii saab seal lõõgastuda karastavas külmaveeoaasis, veemassaažiga basseinis, kuumas jaapani vannis, auru- ja aroomisaunas, soola-aurusaunas, suitsusaunas, soome saunas ja merevaigusaunas.

Lossis saab endale boroneerida ka erinevaid päevaspaa pakette. Näiteks on põnev Parunessi ilu saladus, mis sisaldab endas luksuslikku piima- ja maasikavanni ning kehahoolitsust värskete õunte ja sooja õlimassaažiga. Meestele võiks aga sobida pakett Särav parunihärra, mis koosneb koduõlle vannihoolitsusest ja klassikalisest massaažist 50 min. Lisaks eelmainitule saab kümmelda ka shampusevannis ning rustikaalsemate maitsetega spaalistele on spaas pakkuda heinapebrevanni.

Kuna spaa on sopiline, hajuvad külastajad kõik kuidagi ära, mistõttu isegi siis, kui spaa riietusruumis on silma järgi kõik kapid hõivatud, jääb tunne, nagu viibiksid spaas ainult oma kaaslasega.

Hotelli personal ei tee saladust, et just spaa on üks lossi tõmbenumbreid ja seda käiakse külastamas nii lähedalt kui kaugemalt.

Seetõttu ongi enne tagasiteele asumist mõnus korraks maha istuda lossi restosse Wagenküll, kus liharoad valmivad Josper söeahjus ehtsa puusöega, mis säilitab liha mahlasuse ja tekstuuri. Kuna Taagepera loss asub Mulgimaa põlislaante sügavuses, on menüüs esindatud ka ulukliha ja tänavatoidu fännid saavad maitsta tõeliselt eksootilist metsloomaliha burgerit.

Valga Turismiinfokeskus
Kesk 11, Valga
+372 766 1699

E - L 10 - 16
P  SULETUD!

Otepää Turismiinfokeskus
Lipuväljak 13, Otepää
+372 766 1200

E - R  10 - 16
L - P SULETUD!

Tõrva Turismiinfopunkt
Valga mnt 1, Tõrva
+372 766 1699

AJUTISELT SULETUD!

 

Valka turismiinfo büroo
Rigas 22, Valka Läti Vabariik
+371 6472 5522, +371 2544 6602

T - L 9 - 17
E, P -  SULETUD!