Menüü

Blogi

Otepää Golfiväljak – võimalus investeerida elukvaliteeti

Teadupärast pole tervist võimalik osta, kuid investeerida oma tervisesse on võimalik ja üheks selliseks võimaluseks on mängida golfi.

 

Fotod: Elin-Saskia Silm

Golfi on alati ümbritsenud aura, nagu poleks tegemist spordiga, vaid lihtsalt elitaarse mänguga, mille mängimine ei võta isegi nahka märjaks. Need jutud ajavad golfitreener PRO Valdek Apivala naerma.

„Kui räägitakse golfist, siis tulevad tõesti paljudele silmade ette sadu miljoneid teeniv TigerWoods ja uhked country club’id,“ rääkis Valdek Apivala. „Tegelikkuses saab algaja golfimängija varustuse kätte suurusjärgus 200-400 euro eest ja tippvarustuse 1500-2000 euro eest, samas kui korralik võidusõidujalgratas maksab tuhandeid eurosid.“

Hoopis kaugel tegelikkusest on aga jutud, nagu poleks golf õige sportki. Vastupidi, täismõõtmelise golfiraja läbimiseks kulub paarkümmend tuhat sammu ning see on ülihea
kaloripõleti. Kuna golf on ka tehniline mäng, kus tuleb kogu aeg taktikaliselt mõelda, hoiab golfi mängimine lisaks füüsisele ka vaimu värske.

Tartust 50 km kaugusel, Lõuna-Eesti kuppelmaastike vahel, vahetult Otepää looduspargi kõrval asub Otepää Golfiväljak, mis on üks kvaliteetsemaid golfiradasid Baltikumis. Otepää väljaku teeb unikaalseks just pinna reljeefsus, kuna siis ei muutu mäng üksluiseks, sest radade eripära on looduse poolt juba paika pandud. Seetõttu pole imestada, et mujalt Otepääle saabunud golfarid on Otepää väljakust sulaselges vaimustuses.


Kuidas golfimänguga alustada?


Golfimänguga alustamiseks pole kunagi hilja ning Otepääl käivad golfi mängimas isegi 70+ veteranid. „Inimesed on aru saanud, et mõõdukalt sportides ostavad nad endale sisuliselt tervist ja veedavad ühtlasi ka kvaliteetaega,“ rääkis Valdek Apivala. „Ega asjata ei toodud ühes uuringus välja, et golfimängijate eluiga on keskmisest 6-8 aastat pikem.“

Golfimänguga alustamiseks tuleb esmalt läbida Green Cardi kursus. Golfikursused toimuvad Otepää golfikeskuses igal nädalal - esimene kursus toimub neljapäeval ja reedel ning teine kursus laupäeval ja pühapäeval.

Kursus kestab kahel päeval kokku 11-12 tundi ja kursuslane omandab Green Card koolituse jooksul kõik teoreetilised ja praktilised algteadmised ning -oskused golfimänguga alustamiseks. Green Card kursuse läbinu saab tunnistuse ja illustreeritud golfireeglite raamatu. Koolituse jooksul saab kasutada PRO Valdek Apivala golfivarustust ja pärast kursust saab kursusel osalenu veel 2 tasuta golfiringi. Gruppides on keskmiselt 6-8 osalejat, mis treeneri sõnul tähendab, et kõik koolitusel osalejad
saavad piisavalt individuaalset tähelepanu.

Kui palju maksab golfimänguga alustamine?

2020. aasta Green Cardi põhipakett maksab 120 eurot täiskasvanud osalejale, 99 eurot juuniorile 13-21 a, 79 eurot lapsele 6-12 a.
Valdek Apivala sõnul on algajate golfarite seas üsna populaarne 379 eurot maksev 2020. aasta alustaja hooaja pakett, mis sisaldab:

Green Card kursust
Hooaja mänguõigust
4x1,5 h rühmatreeningus osalemist koos teiste alustajatega
Klubi kandidaatliikme staatust ja HCP arvestust
Alustajate väikese võistlussarja osalemistasu 5 etappi (v.a finaal)
Golfari tarvikute kingikotti

Alustajate võistlussari on loodud selleks, et tutvustada alustajale golfivõistluste erinevaid formaate. Kõigil osavõistlustel abistavad algajaid mängureid mentorid ja golfiõpetajalt saab jooksvalt küsida nõu golfireeglite kohta. Võistlus on lühike ehk läbitakse 9 rada ja hooaja lõpuks tunneb algaja mängija ennast väljakul juba päris kindlalt.

Golfitreener ei tee saladust, et kõigist algkursuse läbinutest ei saa golfareid, kuid ägeda kogemuse annab see siiski ja paljud jäävad sellest mängust ikka sõna otseses mõttes sõltuvusse.

Pole ju midagi imelisemat kui nautida suve Otepää kaunis looduses, mängides golfi, mis esitab lisaks kehale väljakutse ka vaimule ning on seeläbi suurepärane võimalus jätta seljataha argimured.

Valga Turismiinfokeskus
Kesk 11, Valga
+372 766 1699

E - L 10 - 16
P  SULETUD!

Otepää Turismiinfokeskus
Lipuväljak 13, Otepää
+372 766 1200

E - R  10 - 16
L - P SULETUD!

Tõrva Turismiinfopunkt
Valga mnt 1, Tõrva
+372 766 1699

AJUTISELT SULETUD!

 

Valka turismiinfo büroo
Rigas 22, Valka Läti Vabariik
+371 6472 5522, +371 2544 6602

T - L 9 - 17
E, P -  SULETUD!